בית ישראלי בחבל נורמנדי

בית ישראלי בנורמנדי

בית ישראלי בחבל נורמנדי, צרפת

בית ישראלי בחבל נורמנדי, צרפת

בעיירת הנופש hautevile שלחופי תעלת לה מאנש מתגוררים מיכל ורֶמי – ישראלים צרפתים או צרפתים ישראלים. מיכל, ישראלית עם רקע צרפתי ורמי, צרפתי ש"עשה עלייה" ושירת בצה"ל. מיכל ורמי הקימו בביתם יחידת נופש מאובזרת היטב. יחידת נופש זו בת שני חדרי שינה, חדר מגורים גדול ומטבח מתאים במיוחד למשפחה עם ילדים או לשתי משפחות. חוף הים, הטיילת וחוף רחצה נמצאים במרחק הליכה של 10 דקות. שם יש מסעדות המתמחות באוכל נורמנדי (צדפות, פרי ים, ועוד). בעיירה הסמוכה montmartin (כ-10 דקות נסיעה) יש סופרמרקטים, מאפיות ומסעדות.

יתרונה המיוחד של hauteville הוא מיקומה במרכז חוף נורמנדי ובסמוך לאתרי התיירות של חבל ברטן (Bretagne) ולכן זה מיקום אידיאלי לטיולי "כוכב" בשני אזורים אלו מהמתוירים  ביותר בצרפת.

הכנו כאן מסלול אחד מני רבים אפשריים המשלב גם שהות בפאריס ולאחר מכן טיול "כוכב" באתרי נורמנדי וברטן.

הדרך מפאריס אל חוף הים האטלנטי  אורכת כ-5 שעות. בדרך כדאי לבלות צהרים בעיירת חוף, עיירת אומנים בשם honfleur, כדאי לא להגיע ביום ראשון. מגרש חנייה נמצא ממש ליד שערי העיר העתיקה והנמל של honfleur. בעיר מדרחוב ציורי, ונעים לאכול ארוחת צהרים של נורמנדי. עם ערב תגיעו לביתם של מיכל ורמי. מיכל תיטיב להדריך אתכם באתרי התיירות שבמערב צרפת בכלל ובאזור הסמוך בפרט.

בית ישראלי בחבל נורמנדי

הצימר של מיכל ורמי בחבל נורמנדי, צרפת

ביום הראשון כדאי לנסוע לאתר המפורסם ביותר באזור mont st michel – צוק סלע במרחק של כ-300 מטרים מהחוף שהגאות הופכת אותו לאי. בראש המצוק בנויה כנסייה בת 1,000 שנים. מגרשי חנייה ענקיים ואוטובוסים חשמליים יובילו אתכם אל האי על גבי סוללה. מיד עם הכניסה בשער החומה יש מלון la mere poullard ובחזיתו מכינות נערות בלבוש מסורתי את הקרפ המפורסם של נורמנדי. הביקור בכנסייה הנקראת גם "הנהדרת" כרוך בתשלום. המראה ממרפסות הכנסייה הנותן את התחושה כאילו תלויים בין שמים וארץ הוא מיוחד במינו.

אחר הצהרים סעו לעיר הנמל מוקפת החומה  ,saint mallo העיר שהייתה בסיס צוללות גרמני במלחמת העולם, הופצצה קשות ושוקמה בצורה אותנטית ביותר.  מכאן יצא קארטייה לתגליותיו בקנדה, ואנשי העיר מאלו נתנו את השם הספרדי לאיי פולקלנד (מלווינס). כדאי לטייל על החומות עד לפסלו של קארטייה המשקיף על הים.

ביום השני אפשר לנסוע אל חופי הפלישה והעיר CAEN.
בעיר נמצא מוזיאון השלום המוקדש למלחמת  העולם השנייה. בהמשך כדאי לבקר בחופי הפלישה ובעיר arromanches, לכאן השיטו
בעלות הברית נמל צף שהוכן  בבריטניה ונגרר לכאן.

ביום נוסף  אפשר לנסוע לעיירה  DINAN או צפונה לכיוון שרבורג.

בדרך חזרה לפאריס כדאי לבקר בעיר ROUEN ובכפרו  ובביתו של הצייר  האימפרסיוניסטי קלוד מונה  ב-GIVERNY.

 

מייל: michal.bleibtreu@gmail.com

טל:   0033(0) 6 99 61 69 21

 

בית ישראלי בחבל נורמנדי

נורמנדי, צרפת