שייט וטיול אוסטרליה וניו זילנד

שייט אוסטרליה וניו זילנד

שייט וטיול באוסטרליה וניו זילנד בהדרכת איתן דביר
כולל סיורים בסידני ואוקלנד לפני ואחרי השייט

קרוז יחודי על סיפון האניה Celebrity Soltice וסיורי חוף באתרי הטבע, המורשת
והערים הגדולות והחשובות באוסטרליה וניו זילנד בהדרכת איתן דביר.

לפרטים והרשמה:
איתן דביר – 050-5506121

קוד הטיול: TCNZ

אורך הטיול: 22 יום

יציאה: 1.1.16

מדינות: אוסטרליה וניו זילנד

מסלול: דרום קוריאה: סיאול. אוסטרליה: סידני, מלבורן, הוברט-טסמניה. ניו זילנד: מיצר מילפורד, דנדין, אקרואה, וולינגטון, טאורנגה, מפרץ האיים, אוקלנד

ספינה: Celebrity Soltice

 

על הטיול:

 • סיור בסידני וההרים הכחולים (לפני השייט) ובאוקלנד (לאחר השייט)
 • סיור חוף באי טסמניה
 • שייט בפיורדים המרהיבים מילפורד, דאוטפול ודאסקי
 • אתר הגייזרים שליד רוטורואה
 • 2 לילות בסיאול בירת דרום קוריאה בדרך לאוסטרליה ובחזרה מניו זילנד
 • סיור מקיף באתרי סיאול החשובים עם אוטובוס צמוד


מטיילים, בדקו את חבילת הקרוז שלנו מול שייט עצמאי ואת סיורי החוף שלנו מול תוכניות של חברות מתחרות.
יתכן ובסיורי החוף שלהם יש פחות שעות טיול, אוטובוסים ופחות כניסות וביקורים בתשלום,
בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים.
לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

 

אוסטרליה וניו זילנד הן ללא ספק שילוב מנצח בין ישן לחדש, טבע פראי וערים מודרניות, מדבר וחופי ים, ילידים אבוריג'ינים, תושביה המקוריים של אוסטרליה, ובני לאומים שונים שזה מכבר הגיעו….
אוסטרליה, ה"יבשת החמישית" ושני האיים מהם מורכבת ניו זילנד הם גן עדן לחובבי מרחבים, נוף פראי, תופעות טבע יחודיות ונוף אנושי ססגוני ומרתק.
הקרוז באניית הפאר Celebrity Soltice יאפשר לנו להנות מכל העולמות: שייט בתנאים נוחים ומפנקים ואפשרות לטעום מהניחוחות המיוחדים של אוסטרליה וניו זילנד בסיורי החוף. נבקר בשתי עריה המרכזיות והיפות של אוסטרליה- סידני ומלבורן, נעגון ונטייל באי טסמניה הציורי, נתפעל מנופי הפיורדים המדהימים במיצרי מילפורד, דאוטפול ודאסקי, נראה את הפינגווינים והאלבטרוסים שבדאנידין ולא נחמיץ טיול מאלף בשמורת הגייזרים ומרכז התרבות של המאורים שליד רוטורואה. בחלקו השני של הקרוז נבקר בכפרים הנדחים שבמפרץ האיים, הערים קרייסטצ'רץ', וולינגון ונסיים בסיור עומק באוקלנד – העיר הגדולה והמרכז הכלכלי והתרבותי של ניו זילנד.

 

מסלול הטיול:


יום 1-2- טיסה תל אביב- סיאול.

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסה ישירה של קוריאן איירלינס לסיאול בירת דרום קוריאה. עם ההגעה, העברה למלוננו בעיר.
יום 3- סיאול: סיור באתרי העיר- טיסה לסידני
סיאול (Seoul) בירת דרום קוריאה משתרעת של שטח של 600 קמ"ר מרובע והיא העיר ה-12 בגודלה בעולם והמטרופולין השני בגודלו לאחר טוקיו. העיר מהווה את הלב הכלכלי והתרבותי של דרום קוריאה ההיסטוריה של סיאול מתחילה במאה ה-18 לפה"ס ועד 1945 היתה בירתה של קוריאה כולה. בעיר מבקרים כ- 10 מיליון תיירים בשנה!
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך עם אוטובוס צמוד באתרי העיר החשובים. נראה את ארמון Gyeongbok , קומפלקס אדיר שנבנה במאה ה-14 ע"י שושלת Joseon ושימש כמתחם המלוכה עד סוף המאה ה-16 עת נשרף ע"י היפנים. מתחם ענק זה בעל הארכיטקטורה היחודית שהכיל בזמנו 7700 חדרים שוקם במאה ה- 19. והוא משתרע על שטח של 400 אלף מ"ר. נבקר במוזיאון הפולקלור הלאומי הממוקם במתחם הארמון ומציג את ההיסטוריה העשירה של דרום קוריאה ונמשיך לסיור במקדש Jogyesa- המרכז הרוחני של הבודהיזם הקוריאני שנוסד במאה ה-14 . מכאן ניסע לצפות בבית הכחול (Blue House)- ביתו המהודר של נשיא דרום קוריאה ונלך בגנים הצבעוניים המקיפים אותו. לאחר שנאכל ארוחת צהרים במסעדה מקומית נמשיך לסיור בכפר Bukchon – כפר משוחזר המשמר 600 שנות ארכיטקטורה מקורית על המבנים והסמטאות מהתקופות השונות. לסיום ניסע לסיור בשוק Namdaemun, השוק המסורתי הגדול ביותר בסאול בו ניתן למצוא מגוון ענק של מוצרים במחירים לכל כיס… בתום סיורנו ניסע לשדה התעופה ונטוס לסידני.
יום 4- סיור בסידני
בוקר טוב ראשון באוסטרליה. לאחר הנחיתה נקדיש את יומנו הראשון לטיול, לסיורים וביקורים באתריה של סידני, אחת הערים היפות והמענינות ביותר באוסטרליה.
העיר שהיא בירת מדינת ניו סאות' ווילס בדרום מזרח אוסטרליה שוכנת בין האוקינוס השקט במזרח וההרים הכחולים במערב ונחשבת לגדולה והותיקה שבערי אוסטרליה. היא נוסדה בשנת 1788 ומונה כיום כ-5 מיליון תושבים. סידני משתרעת על פני שטח ענק של 12000 קמ"ר (פי שניים מבייגינג…) וכוללת בתחומה מספר פארקים לאומיים וכן את המפרץ הגדול בעולם! העיר מהווה את המרכז הפיננסי של אוסטרליה ואף אירחה את המשחקים האולימפיים בשנת 2000 . הקהילה היהודית שנוסדה בעיר בשנת 1817 היא הותיקה באוסטרליה ומונה כיום 45000 איש.
נבקר במרכז הקניות ויקטוריה אשר שופץ לאחרונה והוא אחד מהקניונים היפים בעולם, נמשיך לתצפית על המפרץ הציורי מ"הכיסא של גברת מקורי"- עליו ישבה אשתו של המושל מקורי בצפיה לאניות שיביאו דואר מביתה באנגליה, נראה את בית האופרה המפורסם הדומה לקונכיה ונחשב לבעל אקוסטיקה מעולה, נמשיך בנסיעה על גשר הנמל , נגיע לביקור בצ'יינה טאון של סידני ונסייר באקווריום המפורסם של סידני בו נלמד מקרוב על עושר בעלי החיים הימיים בסידני וסביבתה ואחר הצהרים נלך בחוף בונדי המפורסם. לעת ערב נגיע למלוננו.
יום 5- ההרים הכחולים
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מערבה באזור ההרים הכחולים, אחד מהאזורים הנופיים היפים בדרום מזרח אוסטרליה. תחילה נבקר בפארק פדרדייל בו נוכל לראות את החיות היחודיות לאוסטרליה (את חלקן נוכל להאכיל או ללטף…..). נמשיך בנסיעה לעבר ההרים הכחולים ששמם ניתן להם בגלל ההילה הכחולה העולה מהם בימים חמים. נגיע ל- Eco Point שליד העיירה קטומבה ונערוך תצפית על "שלוש האחיות" – סלע ענק בעל צורה יחודית, ונשמע את סיפורו המיוחד. כמו כן נתנסה בנסיעה ברכבת שיניים מהתלולות בעולם….בשעות אחר הצהרים נשוב לסידני, ולאחר מנוחה במלון נצא לטיול נינוח באזור הנמל. לינה בסידני
יום 6- עליה לאניה, תחילת קרוז
בשעות הצהרים נחל בסידורי העליה לאניה. לאחר שנתמקם בתאים שלנו, נתכנס להרצאת מבוא על הפעילויות המגוונות במהלך הקרוז, סיורי החוף והפינוקים הניתנים באניה. הפלגה צפויה בשעה 1830 . לינה באניה
יום 7- שייט
היום הראשון לשייט יוקדש למנוחה ובילוי במתקני האניה השונים. המעונינים יוכלו להשתכשך בברכה, לבלות באחד מבתי הקפה, לקרוא ספר טוב או סתם לנוח על הסיפון. אוכל וחנויות עומדים לרשותכם.
יום 8- מלבורן 0800-1800
הבוקר נעגון בעיר מלבורן בירת מדינת ויקטוריה שהוכרזה כ"עיר הטובה בעולם". זוהי העיר השניה בגודלה באוסטרליה (אחרי סידני) ומונה כ- 3.7 מיליון תושבים. מלבורן נוסדה בשנת 1835 והיתה בירתה של אוסטרליה בשנים 1901-1927.
סיור החוף שלנו 8 שעות
לאחר שנרד מהאניה נחל את ביקורנו באתרי העיר וסביבתה. ניסע למגדל יוריקה, מגדל המגורים הגבוה ביותר בחצי הכדור הדרומי…ונערוך תצפית פנורמית מרהיבה מגובה 300 מטר על מלבורן וסביבתה. נראה את הפרלמנט של מדינת ויקטוריה ששימש גם כפרלמנט האוסטרלי עד שהוקמה הבירה הנוכחית קנברה, והקתדרלות הקאתולית והאנגליקנית. נסייר באזור הגנים המרהיב במרכז התערוכות שזכה לארח את תערוכת "אקספו" העולמית בסוף המאה ה- 19. בהמשך נראה את מתחם הכפר האולימפי שאירח את האולימפיאדה בשנת 1956 ובצהריים נגיע לשוק ויקטוריה- השוק המקורה הציורי והגדול ביותר מדרום לקו המשווה בו נוכל להצטייד במזכרות ולטעום ממיטב המאכלים הנמכרים כאן ע"י סוחרים בני לאומים שונים. בשעות אחר הצהרים ניסע לטיול נופי נהדר בסביבתה של מלבורן ונעפיל לרכס דנדנונג שם נלך להנאתנו ביער איקליפטוסים ונאכיל תוכים מרהיבים ביופיים מכף ידנו. בשעות אחר הצהרים נשוב לאניה.
יום 9 – שייט
יום מנוחה והתרגעות על האניה.
יום 10- הוברט, טסמניה 0800-1800
לאחר שנחצה דרומה את מפרץ Bass נגיע הבוקר לעיר הוברד (Hobart) בירת מדינת טסמניה שבאוסטרליה. העיר שנוסדה ב- 1804 כמושבת עונשין על האי מונה כ- 220000 תושבים והיא השניה בעתיקותה באוסטרליה (אחרי סידני). דארווין ביקר בעיר בשנת 1836 במהלך מסעו המפורסם על ספינת המחקר ביגל.
סיור החוף שלנו 8 שעות
לאחר הנחיתה בטסמניה, נצא בנסיעה של כשעה וחצי לעיירה פורט ארתור (Port Arthur) בעלת רקע היסטורי חשוב שכן שזה המקום אליו היו מגלים פושעים מסוכנים מאנגליה ואירלנד. המושבה נשתמרה ושוחזרה כמעט לחלוטין על כל מבניה, הכוללים בית סוהר, בית חולים, כנסיה ואפילו….בית משוגעים. נסייר במיתחם המשוחזר להפליא ונבקר במוזיאון המספר את הסיפור המרתק של המקום.
נשוב להובארט ונערוך סיור באתרי העיר החשובים:
בניין ראנימד (Runnymede), מבנה קולוניאלי שנבנה ב- 1836 ע"י עורך דין שפעל להפסקת יבוא הפושעים לעיר וגן מטופח מסביבו וממנו תצפית מרשימה על העיר והנהר. נמשיך ונראה את התיאטרון המלכותי הנחשב לעתיק ביותר באוסטרליה (1808)! ונבקר במוזיאון הלאומי הבנוי מבלוקי חול ומציג אוספי אמנות מהתקופה האבוריג'ינית עד היום כולל אמנות טסמנית מקורית. בשעות אחר הצהרים נגיע לשוק סלמנקה (Market Salamanca ) ההומה והססגוני שמחסניו שופצו והפכו למסעדות, בתי קפה, חנויות, וגלריות. נסיים את סיורנו בבית הכנסת היהודי שנבנה בשנת 1845 ונחשב לבית הכנסת העתיק ביותר באוסטרליה!
יום 11-12- שייט
יומיים של שייט לבילוי במתקני האניה, שיטוט בחנויות ומנוחה.
יום 13 – מיצר מילפורד, מיצר דאוטפול, מיצר דאסקי
הבוקר נכנסת האניה לפיורד מילפורד (שנקרא בטעות "מיצר") שבדרום מערב האי הדרומי של ניו זילנד שהוא אחד מיעדי התיירות החשובים בניו זילנד. הכינו מצלמות!!! אורכו של הפיורד 15 קילומטר ועומקו כ- 450 מטר. זהו אחד הפיורדים בשמורת פיורדלנד שהוכרזה "אתר מורשת עולמית" ע"י אונסק"ו. זהו אחד האזורים הגשומים ביותר בעולם, וכמות המשקעים היורדת בו מגיעה ל-6800 מילימטר המתחלקים על 180 ימי גשם בשנה! המים המתוקים היורדים על ההרים המתנשאים לגובה 1500 מטר מעל הפיורד מאפשרים יערות גשם צפופים ומפלי מים רבים הנופלים לפיורד ויוצרים שכבת מים מתוקים בעובי 2.5 מטר מעל שכבת המים המלוחים שמתחת. נצא מהפיורד ונכנס למיצר דאוטפול ((Doubtful Sound גם הוא בתחומי שמורת פיורדלנד. המקום קיבל את שמו "מוטל בספק" ממגלה הארצות ג'ימס קוק שהחליט לא להכנס אליו כי חשש שלא יוכל לנווט בו. במיצר נמצאים מפלי מים רבים והמפורסם שבהם הוא מפל בראון שגובהו 600 מטר והוא אחד מהגבוהים בניו זילנד. ניתן לראות כאן להקות דולפינים, דובי ים ופינגווינים ואף אלמוגים שחורים. בשעות אחר הצהרים נכנס לפיורד נוסף, דאסקי (Dusky Sound ), אחד הגדולים באזור פארק הפיורדים, שאורכו 40 קילומטר. גם כאן מספר גדול של מפלי מים, דגה ויונקים ימיים.
יום 14 – דאנידין 0900-1900
הבוקר נגיע לדאנידין (Dunedin ) היא "אדינבורו החדשה"העיר השניה בגודלה באי הדרומי. העיר נוסדה ב-1848 על ידי מתיישבים סקוטים שקראו לה על שם בירתם, ואוכלוסיתה מונה כיום כ- 120000 איש מתוכם יותר מ-20000 סטודנטים.
העיר ידועה בארכיטקטורה הויקטוריאנית שלה, באוניברסיטה שלה, בגן הבוטני שבתחומה ובבעלי החיים הימיים החיים בסביבתה.
סיור החוף שלנו 8 שעות
לאחר הירידה לחוף נצא לחצי האי אוטגו ונבקר במושבת הפינגווינים צהובי העין. נצפה בהם מקרוב ונלמד על ארחות חייהם המיוחדים. לאחר מכן נסייר במרכז המבקרים של האלבטרוסים- עופות ימים ענקיים שמוטת כנפיהם מגיעה לאורך 3 מטר! נראה את הציפור המיוחדת המצטיינת בתעופתה ובעזרת מוצגים שונים נלמד על ארחות חייה. בתום בקורנו נטייל ונראה את אתרי העיר דנידין ובהם האוקטגון- הכיכר המרכזית המתומנת, תחנת הרכבת היחודית, בתי המשפט, בית העיריה והקתדראלה. כמו כן נראה את האוניברסיטה של דנידין שהיא הראשונה בניו זילנד ונלך ברחוב בולדווין הנחשב לתלול בעולם לפי ספר השיאים של גינס. בשעות אחר הצהרים נשוב לאניה.
יום 15 – אקרואה 0800-1800
הבוקר נגיע לעיירת הנמל הציורית אקרואה (Akaroa). לאחר הירידה לחוף באמצעות סירות, נצא בנסיעה של כשעה וחצי לעיר קרייסטצ'רץ- המונה כ-400 אלף תושבים והיא העיר הגדולה ביותר באי הדרומי והשניה בגודלה (אחרי אוקלנד) בניו זילנד. זוהי "העיר האנגלית" ביותר בניו זילנד ומצטיינת גם בשטחים הירוקים שלה ולכן מכונה גם "עיר הגנים". העיר סבלה ממספר רעידות אדמה, הגדולה והחזקה התרחשה בשנת 2011 וגרמה לעשרות הרוגים ונזק רב למיבנים ותשתיות.
סיור החוף שלנו-8 שעות
עם הגיענו לקרייסטצ'רץ (Christchurch) ניסע לאחת האטרקציות המענינות ביותר – המרכז האנטרקטי הבין לאומי (International Antarctic Centre) הממוקם במיתחם שדה התעופה הבין לאומי. זהו מוזיאון אינטראקטיבי המוקדש כולו ליבשת אנטרקטיקה. ניסע על רכב שטח מיוחד בתנאי שטח המדמים את אנטרקטיקה ולאחר מכן נכנס ל"חדר הסערות"- אולם גדול ומושלג בטמפרטורה של מינוס חמש מעלות אליו נכנס עם מעילים ונתנסה ב"סערה" הכוללת רוחות עזות וצניחת טמפרטורה למינוס 25 מעלות. ניתן להסתתר באיגלו שבמקום….לאחר מספר דקות מסתייימת הסערה ואנו יוצאים מהחדר הקפוא לביקור באקווריום הפינגווינים ובתצוגות שונות היסטוריות, גאוגרפיות, גיאולוגיות וביולוגיות המאפשרות הצצה מעמיקה על אנטרקטיקה.
נגיע למרכז העיר ונבקר במוזיאון קנטרבורי (Canterbury Museum) בו נלמד בעזרת מוצגים מרשימים על המורשת התרבותית וההיסטורית של ניו זילנד. נסייר ברחובותיה ושווקיה של העיר ובשעות אחר הצהרים נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ברכבל מיוחד (Christchurch Gondola ). בתום יום מהנה נשוב לאניה.יום 16 – וולינגטון 0800-1800
לאחר שייט לילי נעגון הבוקר בעיר וולינגטון (Wellington ) בירת ניו זילנד. העיר הוקמה בשנת 1839 בקצה הדרום-מערבי של האי הצפוני על שפת מפרץ קוק המפריד בין שני האיים ועל כן חשופה לרוחות חזקות ועל כן מכונה גם "עיר הרוחות". וולינגטון שהפכה לבירה בשנת 1865 כשהחליפה את אוקלנד, היא העיר השלישית בגודלה בניוזילנד עם אוכלוסיה של כ- 400 אלף תושבים. בגלל רעידות האדמה התכופות בעיר, חלק גדול מהבנינים בנויים מעץ. מבני הממשל שנבנו לאחר רעידת האדמה החזקה ב-1855 הם קומפלקס מבני העץ הגדולים ביותר בחצי הכדור הדרומי.
סיור החוף שלנו: 8 שעות
לאחר הירידה מהאניה נצא לביקור בהר ויקטוריה ממנו נערוך תצפית פנורמית של 360 מעלות. ביום יפה נוכל לראות מכאן גם את האי הדרומי…נמשיך לסיור בגנים הבוטניים של העיר ולאחר מכן נגיע למתחם בניין הפרלמנט שם נלמד על מבנה השלטון הניוזילנדי ויחודו של המבנה. בחלקו השני של סיורנו בוולינגטון נבקר במוזיאון האומה "טה פפה" (Te Papa ) המתפרס על פני 6 קומות ובו תצוגה מרשימה על ההיסטוריה והתרבות המאורית לצד הסברים מאלפים על הטבע בניו זילנד.
יום 17 – שייט
היום נמשיך לנפוש, לבלות ולהנות ממתקני האניה לקראת המשך הטיול. לינה באניה.
יום 18 – טאורנגה 0800-1800
הבוקר נעגון בטאורנגה (Tauranga) העיר הגדולה שעל חוף Bay of Plenty שבאי הצפוני. העיר נוסדה השנת 1882 ומונה 123 אלף תושבים אך האזור יושב כבר במאה ה-13 ע"י מאורים.
בגלל אקלימה הנוח וחופיה היפים הפכה העיר לאתר נופש מבוקש ומרכז לגולשים וצוללנים.
פסטיבל הג'ז הלאומי מתקיים בעיר בכל שנה בתקופת הפסחא ומושך אליו אמנים מפורסמים, עם אוכל ויין משובחים….
העיר מהווה מוקד משיכה לחגיגות ראש השנה האזרחית הנחגגות בה בהר Mauranganui

סיור החוף שלנו- 8 שעות
נרד מהאניה וניסע כשעה דרומה לרוטורואה (Rotorua) הנקראת "בירת החגורה התרמית" של ניו זילנד בליבו של חבל הארץ של המאורים. העיירה שוכנת לחופו של אגם יפהפה, באזור טאופו הוולקני של ניו זילנד, טובלת בירק ומוקפת בהרי געש. נסייר במעיינות הקשת בהם נכיר מגוון מינים יחודי של חי וצומח כולל עצי סקוויה ענקיים שהובאו מקליפורניה אך קצב גדילתם כפול מזה שבמולדתם….נגיע אל אתר הגייזרים, המעיינות החמים וברכות הבוץ המבעבעות של ווקרקרווארווה ( Whakarewarewa) הפולטים מים רותחים וקיטור לגובה רב. נראה מקרוב את האתר שנקרא "טה פויה" ובו מצוי גם מרכז התרבות של המאורים- תושביה הפולינזים המקוריים של ניו זילנד. נלמד יחד עם אמני המאורים את אמנות הגילוף בעץ שהייתה הכתב המאורי הקדום.
נמשיך לחווה חקלאית בה נוכל לראות את העולם החקלאי הניו זילנדי, נקבל הסברים מהבוקרים המקומיים על הכבשים הניו זילנדיות ואף נראה את כלבי הרועים המיוחדים המנהלים את עדרי הצאן. בחלקו השני של סיורנו נערוך ביקור בעמק ווימאנגו (Waimangu Valley) בו נטייל רגלית ב"נוף ירח" הצבוע בצבעים מרהיבים וזרוע מעיינות וולקניים וברכות בוץ . בשעות אחר הצהרים נשוב לאניה.
יום 19- מפרץ האיים 0700-1800
לאחר הפלגת לילה נגיע בבוקר למפרץ האיים (Bay of Islands). זהו אזור סוב טרופי המכיל 144 איים וכפרים ציוריים בצפונו של האי הצפוני בניו זילנד.אזור זה מצטיין בנוף מהמם והוא גן עדן ליצורים ימיים, צמחיה עשירה ותופעות טבע מיוחדות. באיים אלה התיישבו ראשוני המאורים וכאן נחתם החוזה המפורסם בינם לבין האנגלים בשנת 1840 בכפר Waitangi (Treaty of Waitangi). בכפרים הבוטיקיים הפזורים באיים חיים כיום חלק ניכר מתושביה המאורים של ניו זילנד.ניתן לסייר בין האיים באמצעות כח שייט שונים, לעסוק בספורט ימי ולערוך מספר טיולים רגליים לאטרקציות השונות . סיור החוף שלנו- 9 שעות לאחר שנרד מהאניה נגיע לכפר הציורי Kerikeri בו נסייר להנאתנו. ניסע מהכפר כ- 20 דקות לשמורת Puketi (Puketi State Forest) בו נלך על רמפה מוגבהת ונראה מקרוב מגוון עשיר של עצים וצמחים ובהם עצי הקאורי (Kauri) הענקיים המגיעים לגובה של 50 מטר ויותר וגילם כ- 3000 שנה! נמשיך למערות קאוויטי (Kawiti Caves) המושכות מבקרים רבים בזכות תופעות הקארסט המיוחדות שנוצרו בהן ובמיוחד נטיפים בגדלים וצורות שונות. ואולם האטרקציה המרכזית במערות היא מיליוני תולעים זוהרות באור כחול/ירוק החיות בה ויוצרות אפקט יחודי הנראה כגלקסיה מוארת התלויה מעלינו . נלך כ-30 דקות בתוך מערת הגיר לאורך כ- 200 מטר, נשמע הסברים מאלפים על חיי התולעים ואף נוכל לראותן מקרוב… אכן חוויה יחודית! בדרכנו חזרה ניסע בדרך הנופית היפה לקאווקאווה (Kawakawa), כפר ציורי שנוסד כעיירת כורי פחם במחצית המאה ה-19 (כיום לא נותר פחם זמין באזור). הישוב המונה כיום 1400 תושבים ידוע גם "עיר הרכבת" היות וקו המסילה ההיסטורית המגיע לעיירה אופואה עובר ברחובה הראשי. אתר התיירות הידוע ביותר בקאווקאווה הוא Hundertwasser Toilets – מבנה שירותים ציבוריים שעוצב כיצירת אמנות ברחובה הראשי בידי האמן האוסטרי Friedensreich Hundertwasser שחי ויצר בעיירה משנת 1975 עד מותו בשנת 2000. בתום סיורנו בעיירה נמשיך בנסיעה למקום עגינת האניה.
יום 20 – אוקלנד- סיום השייט וסיור בעיר הבוקר נגיע ליעדנו הסופי בקרוז, העיר אוקלנד שבאי הצפוני. לאחר ארוחת הבוקר והשלמת סידורי הירידה מהאניה, נפגש עם האוטובוס שלנו ונצא לסיור בעיר. אוקלנד הנמצאת באי הצפוני היא העיר הגדולה והמאוכלסת ביותר בניו זילנד. מספר תושביה כמיליון וחצי שהם כשליש מתושבי המדינה! העיר נוסדה בשנת 1840 ושימשה כבירת ניו זילנד עד 1865 . המאורים, התיישבו במקום במאה ה-14 והעיר נקראת בפיהם "טמאקי מקאו ראו"- "העיר עם מאה האוהבים" היות והיתה נחשקת ע"י כובשים רבים בזכות מיקומה הגיאוגרפי הנוח ופוריות אדמתה. העיר היא הלב הכלכלי של המדינה ונמל התעופה שלה הוא הגדול והעמוס ביותר בניו זילנד. ניסע לפסגתו של הר עדן ונערוך תצפית מרהיבה של 360 מעלות על אוקלנד וסביבתה המשתרעת מחופי הים הטסמני עד למפרצי האוקינוס השקט. נמשיך ונראה את הנמל הגדול של העיר, הקומפלקס החדש שנבנה לתחריות המפרשיות היוקרתית American Cap אותן אירחה אוקלנד, נבקר במוזיאון המלחמות בו נראה ונלמד על ההגירה הפולינזית לאזור (אוקלנד היא העיר בעלת האוכלוסיה הפולינזית הגדולה בעולם). נמשיך לטייל בגן הורדים ונקנח בביקור בעולם התת ימי המיוחד של קלי טרלטון שם נראה את תחנת הקוטב המשוחזרת של קפטן סקוט, ניסע ברכב שלג מיוחד כשסביבנו מטיילים ושוחים פינגווינים. בסוף סיורנו במוזיאון נלך בתוך שרוולי פלסטיק שקופים כאשר מעלינו שוחים כרישים, חתולי ים וענקי ים נוספים. נשוב למלוננו למנוחה, ובערב נצא לבלות באזור הפאבים וחיי הלילה שבנמל. לינה באוקלנד.
יום 21- טיסה לארץ
הבוקר נצא לשדה התעופה ונתחיל את המסע הארוך לארץ.
נטוס דרך סינגפור ויעד ביניים באירופה לתל אביב בה ננחת ביום 22 .
למה לנסוע איתנו?
 • טיולים לפני ואחרי השייט בסידני, ההרים הכחולים ואוקלנד עם אוטובוס צמוד
 • סיורי חוף עם אוטובוס כולל כניסות לאתרים
 • בקור באתר הגייזרים שליד רוטורואה
 • טיול בקרייטצ'רץ וסיור במרכז האנטרקטי הבין לאומי
 • לינה במלונות ברמת תיירות גבוהה

קרוז בקבוצה מאורגנת הוא הטוב שבכל העולמות.
הוא נוח יותר, הוא חברתי יותר ובשורה האחרונה גם עולה פחות.

מפתיע? לא את מי שמכיר מקרוב את הנושא.

קצת רקע. העלות הסופית של קרוז (כל קרוז!), כוללת את 6 מרכיבי המחיר הבאים:

 • מחיר הקרוז כולל מיסי נמל (המחיר תלוי במיקום החדר: פנימי, חלון או חדר עם מרפסת)
 • טיפים לצוות האנייה (12$ ליום, לאדם, חובה)
 • טיסות אל נמל היציאה ובחזרה לארץ
 • לינה במלון (כדאי להגיע יום קודם. איחרת להגיע לאנייה, הפסדת את כל כספך ללא תלות בסיבה)
 • העברות (משדה התעופה למלון, למחרת מהמלון לנמל, מהנמל לשדה התעופה ביום החזרה ואם הטיסה שלכם לארץ היא בערב, העברה נוספת).
 • סיורי חוף (בין 50 $ לסיור חפוז של שעתיים ולעיתים עד 180$ לאדם, עבור סיור חוף אחד!)
 • כל הצעה שאינה כוללת מחיר סופי לכל אחד מהמרכיבים הללו, היא חלקית ואתם צפויים לשלם יותר. כמה? צפו להפתעות. בעוד שעם מעט לחץ על הסוכן, ניתן לקבל את
  עלות חמשת המרכיבים הראשונים, על הסעיף השישי והכבד- סיורי החוף, לא תשמעו ממנו הרבה.

מתי תיזכרו בהם? כאשר תהיו כבר על האנייה. ומה תגלו? שמחירי סיורי החוף המוצעים ע"י האנייה, לא רק שיוסיפו לעלויות שלכם עוד מאות רבות של דולרים, אלא שהם מתקיימים בשפה האנגלית בלבד ומן הסתם, אינם מותאמים לטעם הישראלי.

אז מה עושים? יש לכם ארבע אפשרויות:
– שלמו את המחירים הגבוהים הנדרשים ע"י האנייה והתפשרו על טיולים בשפה האנגלית.
– הישארו באנייה ואל תצאו לטיול (בשביל זה יצאתם לשייט?).
– תפסו חאפר בכניסה לנמל והפקידו בידיו את מס' השעות המוגבל של הטיול שלכם.
– רכשו את הקרוז בתרבותו בשיטת "הכל כלול" ותיהנו מכל העולמות.

תרבותו, מציעה חבילות קרוזים לכל העולם בקבוצות מאורגנות, בהם המחיר הוא סופי, וכולל חבילת סיורי חוף במחיר של מאות דולרים פחות מחבילת טיולים דומה של האניה וכמובן מותאמת לטעם הישראלי ובשפה העברית.
בכל נמל בו נעגון, יחכה לכם אוטובוס תיירים מפואר ובו יוביל אתכם המדריך שלנו (לעיתים בליווי מדריך מקומי), לסיור מודרך בעיר או מחוצה לה. סיורי החוף שלנו נמשכים החל מעגינת האניה ועד שעה לפני הפלגתה. כל זאת על מנת לנצל במלואו את זמן השהייה המוגבל בכל נמל.

מסלולי הסיורים נבחרו בקפידה ע"י מומחים ליעד, והם כוללים את האתרים המייצגים ביותר את התרבות המקומית, כולל כניסות למוזיאונים, אתרים ולעיתים אף מופעים. בכל מקום בו זה ניתן, אנו כוללים ביקורים באתרים שיש להם קשר ליהדות ולישראל. קטעי ההליכה מותאמים לגילאי 50 פלוס ואוזנו של המדריך תהיה קשובה תמיד לבקשות מיוחדות של החברים בתחום זה.


המחיר כולל:

טיסות בין לאומיות, מיסי נמל, מס בטחון והיטל דלק – ראה הערה
בתי מלון בדרגת תיירות טובה בסידני ואוקלנד על בסיס ארוחת בוקר
שייט 14 לילות על סיפון האניה Celebrity Soltice על בסיס "הכל כלול" (3 ארוחות ביום למעט בימי ירידה לסיורים)
מיסים וטיפים באניה
סיורי חוף עם אוטובוס צמוד וכניסות לאתרים לפי המפורט בתכנית
העברות לפי התכנית
מדריך ישראלי (איתן דביר) ומדריכים מקומיים בחו"ל
טיפים לנותני שירותים (מחוץ לאניה)
מפגש תדרוך לפני היציאה

המחיר אינו כולל:
ביטוח בריאות ומטען
שינויים במיסי נמל, היטל בטחון ודלק (אם אלה ישתנו, ישונה מחיר הטיול
דמי סבלות
תשר למדריך

הערות:
תכנית הביקורים כפופה ותלויה בתנאי מזג האוויר
ייתכנו שינויים בסדר ימי הפעילויות ובסדר הביקורים
ייתכנו שינויים בסדר פעילויות הערב

תנאי תשלום ודמי ביטול:
דמי הרשמה על סך 1000 ₪ לנוסע עם ההרשמה.
עם הבטחת הטיול יגבה התשלום כולו
ניתן לשלם ב- 3 תשלומים ללא ריבית
התשלום לפי שער המחאות והעברות.לפני הרשמתך לטיול דרוש מאתנו את הסכם ותקנון חב' האניות.

הערות לגבי השייט:
מרכיב מחיר השייט משתנה בחברת השייט ע"פ היצע וביקוש. המחיר הסופי ייקבע ביום ההזמנה.
בחדרים עם חלון לים ועם מרפסות וסוויטות לים, ייתכן נוף חסום חלקית.
שיבוץ החדר, מיקום, קומה ושדרוג, ייקבעו ע"י מחלקת הקבוצות של חברת השייט בהתאם לקטגוריה.
לפני הרשמתך לטיול דרוש מאתנו את הסכם ותקנון חב' האניות.
מומלץ לעיין בדף תנאים ומידע כללי

 לפרטים והרשמה:
איתן דביר – 050-5506121

 מחירים ותאריכי יציאה

יציאה חזרה חדר פנימי* חלון בתוספת מרפסת בתוספת תוספת יחיד הערות
 31.12.15   21.1.16  **6950 $ 690 $    2,498 $  
             

 

*מחיר לאדם בחדר זוגי
** לנרשמים עד 30/8 הנחה של 300 $ נוספים