שייט ליפן בשלכת, קוריאה ושאנגהי

שייט ליפן בשלכת בשילוב קוריאה ושנחאי

שייט ליפן

צולם ע"י עוזי לוין

תכנית לקבוצת שייט יפן בשלכת בשילו קוריאה ושאנגהי – אוקטובר 2017

 

הטיול שבפניכם הוא שילוב בין שייט מפנק באוניית פאר וביקור באתרים מיוחדים במינם ביפן וקוריאה וסיום בשאנגהי וסביבתה, הקדמנו את השייט בטיול מודרך ומרתק בטוקיו על מגוון אתריה שבאמצעותם נלמד להכיר את יפן, אורח חייה ותרבותה המיוחדת, את סיורי החוף נקיים באופן בלעדי לקבוצה בלווית שני מדריכים, ישראלי מדריך הקבוצה ומדריך יפני מקומי ממנו נלמד על אורח החיים בצורה בלתי אמצעית, נצא אל אזור האקונה אזור הררי ומיוער ונחווה את הטבע היפני במיטבו. נקיים סיורי חוף מיוחדים לנו וללא תשלום נוסף!! באוסקה, קיוטו ,הירושימה ונגסקי.

לאחר שתעגון האונייה בשאנגהאי נבלה עוד שלושה ימים בעיר ובסביבתה כאן נתרשם מעוצמתה של סין המודרנית והעתידית לצד מסורת של תה ומשי בעיירת המים ז'וז'ואנג.


תכנית הטיול

יום 1  01.10 תל אביב- טוקיו.

נתאסף בשדה התעופה לטיסה אל טקיו בירת יפן

 

יום 2  02.10 טוקיו

בירת יפן אחת הערים הגדולות שבעולם 13 מיליון תושבים בעיר ובשטח המטרופוליטני כ-35 מיליון. יותר מכל עיר אחרת ביפן ממחישה טוקיו את העוצמה הכלכלית של יפן לצד מקדשים מסורתיים, כמו מקדש מייג'י בלב יער, קו רקיע של גורדי שחקים בארכיטקטורה אולטרה מודרנית, מערכת תחבורה ציבורית היעילה ביותר בעולם ומרכזי קניות ענקיים ובכל זאת עם מגע יפני ייחודי, עיר ענק זו היא חלון הראווה לתרבות ואורח החיים היפני.

לאחר הנחיתה נגיע אל בית המלון להתארגנות וככל שיאפשר הזמן נצא לסיור היכרות ראשוני , באחד ממרכזי הבילוי של העיר.

 

יום 3  03.10 טוקיו

נצא לסיור מודרך בעיר בו נבקר את מיקדש מייג'י, בלב יער של עצי ענק (סימן לנוכחות אלוהית בדת השינטו) ניצב מיקדש לזיכרו של הקיסר מייגי שרק לפני 150 שנה הצעיד את יפן אל העידן המודרני למרות התנגדות הסמוראים. נבקר במוזיאון אדו (שמה של טוקיו לפני תקופת המייג'י) בו נתרשם מהיי העיר המסורתית לפני מאתיים שנה, נחלוף על פני גבעת הארמון הקיסרי, והגנים המקיפים אותו שכבר יהיו בשלכת הצבעוניות הזו תלווה אותנו בעוד אתרים במהלך טיולנו ביפן, נבקר במקדש אסקוסה קנון שהוא שילוב מעניין בין בודהיזם לשינטו, כאן אולי יהיה קל יותר להבין את השוני שבין דתות המערב לאמונות המזרח, מסביב למקדש שוק סואן של של מוצרי מסורת יפניים, אחר הצהרים נצא אל האי המלאכותי אודייבה שמשקיף על קו הרקיע של העיר כאן גם נאכל ארוחת ערב יפנית.

בערב: נצא להתרשם מרובע שיבוייה הסואן עד לשעות הקטנות של הלילה.

 

bronzeStatueWBlossom (Large)

 

יום 4  04.10 ניקו.

הבוקר נצא לטיול מרתק  מחוץ לטוקיו, נטפס בהר אל אגם געשי צוזונג'י tsuzungi נרד במעלית לתצפית אל מפלי קיגון. לאחר הפסקה נצא לעבר ניקו niko כאן בהרים בלב יער עבות בנו בניו של השוגון האחרון טוגאגאווה מקדש ענק לזיכרו, המקדש כולו מגולף בעץ ואחת מיצירות המקדש זכתה לפירסום עולמי "שלושת הקופים" שמסמלים מסר בודהיסטי וגם אוניברסלי "אל תדבר רע, אל תשמע רע ואל תראה רע". היער המיוחד הזה בעיני השינטו הוא התגלמות של הנוכחות האלוהית. בתום הביקור נחזור לטוקיו ללינה וארוחת ערב.

 

יום 5  05.10 שוק הדגים – עלייה לאונייה.

יפן ,וטוקיו וסביבתה בפרט, עיר של קרוב לעשרים מיליון תושבים אוכלת דגים ופרות ים כמאכל עיקרי, מאחר ויפן מוקפת ים ויש מחסור בקרקע חקלאית ובעיקר למרעה, המאכל העיקרי הוא דגה ופרות ים, שוק הדגים הענק של טוקיו אמור לספק מבחינה סיטונאית את התצרוכת הזו, נבקר בשעות הבוקר בשוק הסואן ובסביבתו, דוכני ומסעדות הדגים עמוסים כאן עוד משעות הבוקר המוקדמות. נשלים ביקור ברובע הגינזה המפורסם ונעלה אל האונייה לתחילת השיט.

האונייה מילניום אחת מאוניות הדגל של חברת השייט היוקרתית סלבריטי היא "עיר צפה" לכל דבר וענין, 90.000 טון ולמעלה מ-3000 נוסעים, התאים שלנו כולם חיצוניים ופונים אל הים, באונייה שפע של אפשרויות בילוי מאולם תיאטרון מפואר בו מתקיימים מופעים מרשימים מדי ערב ועד piano bar קטנים עם מיטב הבדרנים, אולמות קולנוע, מסעדות ודוכנים לאוכל אתני מכל רחבי העולם וכל זה כלול במחיר!! בנוסף מכוני ספא וכושר ועוד..

במהלך השיט נסייר במטבחים של אוניית הענק שמוציאים כ-30 אלף ארוחות ביום מהן ארוחות גורמה במלוא מובן המילה.

 

צולם ע''י עוזי לוין

צולם ע"י עוזי לוין

 

יום 6 06.10  האקונה

לאחר ארוחת בוקר מפנקת באונייה נצא לטיול מיוחד אל האזור ההררי שמחוץ לטוקיו אל עיירת הנופש האקונה, העיר יושבת בלב יערות אפשרות ליהנות יחד עם היפנים מהשלכת ביערות, קליידוסקופ של צבעים. נערוך שייט באגם האשי למרגלות הר הפוגי, נבקר במוזיאון הפתוח של האקונה בו אוסף מרהיב של פיסול מיצירותיהם של גדולי הפסלים שבעולם ופביליון מיוחד מוקדש לצירותיו של פיקאסו. בתום הביקור נחזור אל האונייה שתצא בשעות הערב להפלגה.

 

יום  7 07.10 הר הפוג'י – נמל  shames

הבוקר תעגון האונייה בנמל שימיזו, הנמל הציורי הוא אחד העתיקים ביפן, נצא בנסיעה אל הר הפוג'י, הר געש פעיל (לאחרונה בשנת 1710) מתנשא לגובה של למעלה  מ-3000 מטרים וכיפתו מושלגת, במסורת ובמיתולוגיה היפנית תופש הר הפוג'י תפקיד חשוב כמקום קדוש ביפן (אחד משלושת המקומות המקודשים ביותר ביפן), כאשר הר הפוג'י נראה במלוא הדרו וללא עננים או ערפל זאת סגולה ויום כזה מביא מזל.
ניסע אל הר הפוג'י וככל שיאפשר מזג האויר נגיע אל תחנה חמישית. נחזור העירה ונבקר במוזיאון הסושי ונלמד על תולדות המאכל הלאומי של יפן. לעת ערב נחזור אל האונייה. ונהנה ממגוון אפשרויות הבידור.

 

שייט ליפן

צולם ע"י עוזי לוין

 

יום 8  08.10 קובה קיוטו

העיר קיוטו נחשבת לעיר היפה ביותר ביפן מאחר והיתה מושבם של קיסרי יפן במשך 1000 שנים, העיר משופעת בגנים, מקדשים, ורובעים עתיקים ששמרו על צביונם במשך מאות שנים.

הבוקר תעגון האנייה בנמל קובה, אנו נצא ליום שלם טיול בעיר הקיסרים קיוטו, נבקר ב"פביליון הזהב" מקדש מוזהב בלב גן יפהפה ואגם מלאכותי, תמונת המקדש המוזהב הפכה לאייקון תיירותי של יפן נבקר ב"גן הסלעים" מקדש של זן בודהיזם אף הוא בלב גן מרהיב, נבקר בשוק המזון המפורסם , נישיקי, נמשיך לביקור בטירת הסמוראים ,ניג'ו, הבנויה בסגנון יפני מסורתי ונשתמרה להפליא, נסיים בביקור במקדש קיומיזו שמשקיף על העיר, לעת ערב נחזור אל האונייה.

 

שייט ליפן

צולם ע"י עוזי לוין

 

יום 9    09.10 קובה אוסאקה

נתחיל את הבוקר בביקור בקובה, העיר היתה היחידה ביפן שבה הורשו זרים בעיקר המעצמות הקולוניאליות להתגורר ולסחור עם יפן במשך מאות בשנים בהם סגרה עצמה יפן מפני כל השפעות זרות. נבקר ברובע הסיני הססגוני ובבית הכנסת ששימש את הקהילה הראשונה והיחידה ביפן, תום הביקור ניסע לביקור באוסאקה המרכז הפיננסי תעשייתי של יפן, נעלה לתצפית מהגנים התלויים של גורד השחקים אומדה, נתרשם מבניין האקוואריום הארכיטקטורה מיוחדת במינה נסיים את הביקור בטיול ובילוי במדרחוב הסואן של דוטונבורי, בתום הביקור נחזור לקובה אל האונייה שלנו.

 

יום 10 10.10 בים

היום תפליג האונייה לאורך חופי יפן במהלך היום נקיים הרצאה בנושאי היסטוריה, תרבות ואקטואליה של יפן, בשעות הערב שפע של אפשרויות בידור וענין  באונייה.

 

יום 11 11.10 הירושימה

הבוקר תעגון האונייה בנמל של הירושימה, עיר מספנות יפנית שהפכה לסמל בהיסטוריה העולמית, אחרי השישי לאוגוסט 1945 השתנה מהלך ההיסטוריה כאשר נעשה שימוש בפעם הראשונה בנשק גרעיני, 150 אלף איש נהרגו מיד ועוד עשרות אלפים מתו מקרינה לאחר מכן והעיר נחרבה כולה, בעקבות ההפצצה נכנעה יפן בספטמבר 1945, כיום הירושימה עיר ענקית חדישה ומשגשגת ששומרת "צלקת "במרכז העיר, פארק השלום ומוזיאון הפצצה, נצא לביקור בעיר, נפליג במפרץ לעבר האי מיאג'ימה, כאן נמצא ה"מקדש הצף" מקדש שינטו שנטוע על שפת הים ובעת הגאות הוא נראה כאילו צף במים ותמונתו היא אייקון תיירותי של יפן, נבקר במקדש ובכפר הציורי שבאי, נחזור להירושימה לבקור בפארק השלום ובמוזיאון הפצצה, נטייל מעט ברחובות הרחבים בהם מרכזי קניות ענקיים, בתום הביקור בהירושימה נחזור אל האונייה.

 

יום 12  12.10 קאגושימה

הבוקר תעגון האונייה בעיר קאגושימה, העיר מכונה "נפולי של יפן" יושבת בפתחו של במפרץ בצל הר געש פעיל, נעלה לתצפית על העיר, נתרשם מ"שבילי הלבה" שלמרגלות הר הגעש סאקורהשימה, העיר משופעת בגנים יפניים מסורתיים נבקר באחד מהם ובמוזיאון שמציג תרבות והיסטוריה יפנית, נחזור אל האונייה להמשך ההפלגה.

 

שלכת ביפן

צולם ע"י עוזי לוין

 

יום 13  13.10 נגאסאקי

עיר הנמל נגסקי יושבת לחופי מפרץ ונמל טבעי מוקף גבעות, גם העיר נגסקי הופצצה על ידי האמריקאים בפצצת אטום באוגוסט 45, העיר נחרבה ומאה אלף איש מצאו את מותם. נבקר בפארק השלום שמוקדש להנצחת האירוע הנורא ומטרתו להעביר מסר של שלום ולא עוד, ניסע על הגשרים האדירים שמחברים את חלקי העיר והם בבואה אחת מיני רבות ליכולת הטכנולוגית הנדסית של יפן. נבקר גם באחד הגנים המיוחדים של העיר שמשמרים את תרבות הערצה לנוף ולטבע ביפן.

 

יום 14  14.10 האי ג'ה ג'ו דרום קוריאה

קוריאה איננה רק סמסונג, LG, יונדאי ועוד מוצרים רבים המוכרים לנו, אלא גשר תרבותי דרכו עברה התרבות הסינית אל יפן, העם הקוריאני פיתח שילוב מענין של תרבות מקורית והשפעה סינית ויפנית. אחרי מלחמת העולם השנייה ומלחמת קוריאה בין השנים 1950 ל-1953 בה למעשה נלחמה ארצות הברית נגד סין, חולקה קוריאה לצפונית ודרומית.

האי הטרופי נ'ה ג'ו הוכרז על ידי אונסק"ו כאחד משבעת פלאי הטבע של העולם, ואכן יופי בל יאמן של צמחייה ,מצוקים מפלי מים וכפרים ציוריים. נצא לסיור באי, נטייל על גשרי העץ בשמורת הטבע ונבקר בכפרים ששמרו על צביונם הישן בן מאות שנים, בתום הביקור נחזור אל האונייה.

 

צולם ע''י עוזי לוין

צולם ע"י עוזי לוין

 

יום 15  15.10 בוסאן

בוסאן עיר הנמל של דרום קוריאה היא העיר השנייה בגדלה במדינה וממחישה את עוצמתה הכלכלית של דרום קוריאה, נצא לסיור מודרך בעיר, נבקר בעיר המודרנית, ניסע אל מחוץ לעיר לביקור בכפר אוטנטי ובנקודת נוף מרהיבה, נבקר בשוק לאומנויות ועבודות יד. בתום הסיור נחזור אל האונייה.

 

יום 16  16.10 בים

היום תפליג האונייה לעבר חופי סין, זמן ראוי ליהנות ממתקני האונייה, נסייר במטבחים ובגשר הפיקוד ונתרשם מהתנהלותה של העיר הצפה.

 

יום 17  17.10 שאנגהאי סין

זמן להיפרד ממלוננו הצף נצא לסיור מודרך בן יום שלם בעיר העתיד של סין המודרנית, ישנה אימרה בסין שאומרת "ברצונך לראות את לידתה של התרבות הסינית לך לשיאן, ברצלונך ללמוד על ראשית ימיה של סין החדשה לך לבייג'ין, רצונך ללמוד על עתידה של סין לך לשאנגהאי" ואכן עוצמתה של סין מתגלמת בעיר הענקית בת קרוב ל-20 מיליון תושבים מנוהלת כאזור בפני עצמו בסין ולא כעירייה, שאנגהאי היא מרכז כלכלי ופיננסי ענק, עצמתה של העיר ניכרת בבניינים האדירים מגדלים וגורדי שחקים, כבישים עיליים בארבעה מפלסים וגשר ענק שמחבר את שני חלקי העיר מעל נהר וואפו. נצא לסיור מודרך בעיר הענקית ונחווה ישן וחדש, במקדש בודהא מאבן הירקן, בגני התה, בעיר העתיקה ונעלה לתצפית  ממגדל ג'ין מאו ( מגדל אייפל וחצי). נבקר ברובע היהודי בעבר כאן התגוררו וקיימו חיי תרבות עשירים כ-30000 יהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה. נגיע אל בית המלון, בערב נצא  לארוחת ערב משותפת ולשייט מיוחד במינו על נהר הוואנג פו.

 

שנחאי

צולם ע"י עוזי לוין

 

יום 18  18.10 שאנגהאי

יום נוסף בעיר המיוחדת הזו, נבקר באזור של העיר הישנה, גני התה, גן סיני מסורתי על פי עקרונות ה"פאנג שואי", נטייל המתחם התוסס של העיר הישנה שמקיף את הגן, נבקר בבית חרושת למשי, ובמדרחוב התוסס "רחוב "נאנג'ינג", בערב נצא לצפות המופע אקרובטי.

 

צולם ע''י עוזי לוין

צולם ע"י עוזי לוין

 

יום 19  19.10 שאנגהאי – תל אביב

נגיע אל שדה התעופה אחד החדישים שבעולם ונצא בטיסה אל תל אביב

 

תם ונשלם!!