טיול לאלסקה והרוקיס הקנדיים

טיול לאלסקה והרוקיס הקנדיים

הרוקיס הקנדים

אגם לואיז בהרי הרוקיס הקנדים – צולם ע"י אסתי כתב


טיול לאלסקה והרוקיס הקנדיים

חוויה מיוחדת ברכבים פרטיים מודרך ע"י עוזי לוין


מזה כ-15 שנים אני מטייל באזורי הרוקיס הקנדים, מתכנן ומייעץ לבודדים וקבוצות ומזמין עבורם מלונות, לודג'ים רכבים שכורים והפלגות לאלסקה.

אזורים אלו בעלי הנופים הפראיים מן היפים בעולם הפכו נגישים ונדרשים ע"י ישראלים רבים, הנופים מכילים אגמי קרחונים מן המדהימים בגדלם צבעי הטורקיז שלהם ואפשרויות ההגעה אליהם, חיי הבר: דובים נשרים, לוויתנים, דגי הסלמון, קאריבו, אלק, איילי מוס וחיות נוספות.

קרחונים רבי הוד והדר פסגות הרים ועיירות חלוציות הופכים כל טיול ברוקיס הקנדיים ליחודי והמשאיר את רישומו גם שנים רבות אחר כך.

לקינוח רציני ביותר אנו מציעים שייט לאיזור הספר האחרון למסע לעיירות שכיכבו בתקופת הבהלה לזהב מסבאות ישנות, קרחוני עד באורך של עד 9 ק"מ וסלונים מקומיים.

השייט מתבצע באניות חדישות בעלות חללים מדהימים שנוצרו ע"י אמנים וארכיטקטים מובילים בעולם, חדרים גדולםי ומרווחים עם חלונות ואף מרפסות לים, ארוחות גורמה, בידור בנוסח לאס וגאס מדי ערב יצירות אמנות מקוריות ושרות שעליו אנו רק חולמים.

ניתן לטייל ברוקיס הקנדיים החל משבוע ועד 10 ימים וביחד עם שייט לאלסקה כשבועיים כמובן שניתן לעשות רק את הרוקיס + ונקובר והאי ויקטוריה או רק את השייט אך מומלץ ביותר לשלב בין השניים.

תכנון המסלולים של ג'וני הוא כה מפורט עד כי הצורך בהדרכה יקרה הופך למיותר וניתן לעשות את כל המסלול בזוגות, רביעיות או קבוצות משפחתיות קטנות.

המומחיות של ג'וני במסלולי האניות חוסכות למטייל מאות $$$ ומוזילות את עלות השייט יחסית לעלותו באניה.

תוכנית זו מוצעת כתוכנית עם הדרכה של עוזי לוין, מדריך מנוסה אשר טייל רבות באיזורים אלו.

 

הרוקיס הקנדים

אגם מורין בהרי הרוקיס הקנדים – צולם ע"י אלי הראל

תוכנית הטיול:

יום 1

לאחר טיסה ארוכה ננחת בקלגרי אשר שוכנת באלברטה קנדה ומהווה את שער הכניסה לרוקיס הקנדיים שם נקבל את הרכבים אשר יובילו אותנו לכל אורך שמורת הרי הרוקיס ולדרך, בהתאם לשעות הנחיתה נלון או בקלגרי או נצא לכיוון בנף ללינת לילה.

יום 2

בנף בירת הרוקיס הקנדים ומרכז השמורה תספק לנו את המרכז ליציאה לטיולם בסביבה. נפתח את היום בעליה ברכב לסולפור מאונטיין (הר הגופרית) המגיע לגובה של כ-2450 מ'. נאכל למעלה ארוחת בוקר ומשם נבצע תצפיות על נוף ב-360 מעלות. לאחר הירידה ניסע לקניון ג'ונסטון בו נטייל רגלית עד המפלים נמשיך לאגם מורין מן האתרים הציוריים והמרתקים ביותר ברוקיס (ומן הסתם גם בעולם) נחזה ב-10 האפוסטלים שהם 10 פסגות משוננות וכן נעשה סיור רגלי לאורך שפת האגם. משם נמשיך למפלי טאקקואה מי שלגים מופשרים הצונחים מגובה עצום ונמשיך לאמרלד לייק אשר מימיו הם בצבע האזמרגד ולקראת סוף היום נחזור לאגם שאני מחשיב כיפה ביותר בעולם הלא הוא לייק לואיז אותו נראה בשעת ירידת השמש, צבעו ירוק בוהק ראשי ההרים בורוד והשלג הלבן יתנו לנו אפשרויות צילום רבות ביותר. לאחר הביקור באגם נחזור לבנף ללינת לילה.

טיול להרי הרוקי

אוטובוס שלג מיוחד על קרחון האטבסקה, הרוקיס הקנדיים – צולם ע"י אסתי כתב

יום 3

היום נצא מוקדם צפונה בדרך "שדות הקרח" החוצה את הרי הרוקיס מדרום לצפון כל ק"מ נראה אחרת. נעצור לביקור באגם פיטו וערוץ מיסטאיה ונגיע לאטבסקה אייס פילד גליישר הלא הוא הקרחון באורך של כ-6 ק"מ אליו נגיע באוטובוסים מיוחדים שבהם כל גלגל גבוה יותר מקומת אדם. נזכור למלא את הבקבוקים במי הקרחון כדי לשתות בערב את הויסקי המהול. נמשיך צפונה לכיוון ג'ספר ונבצע עצירות במפלי סנוואפטה ומפלי אטבסקה שניהם מזרימים כמויות מים מדהימות. בסוף היום נגיע לג'ספר.

יום 4

נצא הבוקר לטיול רגלי בקניון מאלין מהעמוקים ביותר בצפון קנדה לאחר מכן נמשיך עד בית הסירות באגם מליגן משם נוכל לקחת סירה לאי קטן ומיוחד במינו הנקרא ספיריט איילנד הלא הוא אי הרוחות עליו 8 עצי אשוח והנוף המשגע מסביב אשר משנה את צבעיו בהתאם למסלול השמש. נמשיך לאגם פירמיד ואגם פטריסיה הסמוכים לג'ספר ואם יוותר לנו זמן נוכל לטפס עם הגונדולה של ג'ספר לתצפית על הנוף העצום. לינה בג'ספר.

יום 5

נצא מערבה בכביש 16 לכיוון קלירווטר. נוכל לראות את הר רובסון הגבוה ביותר בקנדה, נחזה בתופעות גאולוגיות מרתקות בספטס קניון ונגיע ללינה בקמלופס.

 

הרוקיס הקנדים

הר רובסון בהרי הרוקיס הקנדים – צולם ע"י אלי הראל

 

יום 6

מקמלופס נעבור לכביש 99 הנופי ודרך וויסלר עיירת סקי נודעת וסקוומיש נגיע לונקובר בערב נצא להיכרות ראשונה עם אזור הבילויים והבירה – הגז טאון.

יום 7

הבוקר נצא במעבורת לכיוון ויקטוריה וגני הבוצ'רט. נחצה את מפרץ פרסת הסוס ונגיע לויקטוריה בירת בריטיש קולומביה. זוהי עיר מרשימה וצבעונית ונותנת לנו את ההרגשה של מוזיאון פתוח, קניוני הקניות ומבחר החנויות האחרות יהוו אתגר לכרטיסי האשראי שלנו. ניכרים בה שילוב של תרבות בריטית, רוגעת ושלווה. מלון אמפרס מהוה במסדרונותיו כמוזיאון לכל דבר ומעיד על הקולוניאליות ששלטה באזור. נראה את בנין הפרלמנט והמוזיאון מלכותי ולקראת ערב נחזור למלון (אפשרות גם ללינה בויקטוריה).

יום 8

באם נלון בויקטוריה הרי צפון לנו יום מרתק נוסף בו נוכל לצאת בזודיאקים לחיפוש אחרי לוויתנים ובסוף יום עמוס נחזור לונקובר.

יום 9

היום נצא לשייט לאלסקה התוכנית תימסר בהתאם לאניה שנבחר.


                                                                                            תם אך לא נשלם

מחירים:

המחירים הם החל מ-$3950 ועד כ-$4800 בהתאם לסוגי התאים באוניה והמלונות או הלודג'ים אשר יבחרו.

המחיר כולל טיסות, רכב מחולק ל-4 איש, מלונות והזמנות באוניה.

התקשרו לג'וני בטלפון: 054-3304775 לפרטים ולהזמנות