וייטנאם וקמבודיה – לטייל עם עזי לוין

וייטנאם וקמבודיה – לטייל עם עזי לוין – 15 לילות 16 ימים

וייטנאם קמבודיה - צולם ע"י אלי הראל

וייטנאם קמבודיה – צולם ע"י אלי הראל

וייטנאם וקמבודיה – לטייל עם עזי לוין – 15 לילות 16 ימים

וייטנאם היא ארץ, לא מלחמה, את זאת הבינו כבר מיליוני תיירים בעשר השנים האחרונות ואכן לארץ זו יש היצע מגוון של נופים, תרבויות, ובעיקר ראשוניות שהולכת ונעלמת בארצות התיירות המובהקות.

הרי הצפון שגובלים בדרום סין (חבל יונאן) בהם חיים שבטי מיעוטים ססגוניים שאורח חייהם ותרבותם הם מעבדה מוחשית להתהוות החברה האנושית. הצוקים הקרסטיים שמזדקרים מתוך הים במפרץ האלונג שבים סין הדרומית. שדות האורז של דלתת המקונג. ערים קולוניאליות בסגנון צרפתי שנשתמר להפליא. והעיקר עירוב מרתק של התרבות הסינית בזו הקמרית כפי שהיא משתקפת בדת ובמקדשים.

כללנו כל זאת בטיול שאיננו "רץ" אלא יותר נינוח ככל האפשר וברמת שירותים גבוהה במיוחד תוך הקפדה על נוחות מירבית, כגון לינה ברכבת הלילה בתאים של רק! 2 מיטות בתא.

בתי מלון בדרגות של ארבעה כוכבים, חצי פנסיון ועוד 5 ארוחות נוספות, גודל הקבוצה לא יעלה על 20 מטיילים.


וייטנאם קמבודיה - צולם ע"י אלי הראל

וייטנאם קמבודיה – צולם ע"י אלי הראל

מסלול הטיול וייטנאם וקמבודיה:


יום 1. תל אביב ,בנגקוק.


יום 2. בנגקוק האנוי.

עם בוקר נטוס להאנוי בירת הצפון לאחר סידורי האשרה נצא לסיור מודרך ומקיף בעיר הנחשבת לעתיקה והמרתקת ביותר בין ערי הבירה של דרום מזרח אסיה, תמהיל מרתק של ארכיטקטורה סינית וייטנאמית בת 600 שנה עם זו הקולוניאלית הצרפתית. וניסיונות המודרנה של המאה ה-21.

נבקר בביתו של הו צ'י מין "אבי האומה" במוזוליאום, נבקר בבית הסוהר הידוע כ-"הילטון האנוי", פגודת ה"עמוד האחד", מקדש הספרות הקונפוציאני וסיור ריקשות בעיר העתיקה.

אחרי ארוחת הערב נצפה במופע "בובות מים". 


3. מפרץ האלונג halong bay – ninh binh

נצא בבוקר לכוון חוף ים סין הדרומי דרך כפרים ושדות אורז של איזור נימבין.
מפרץ האלונג – במפרץ ולאורך החוף תופעה ייחודית-קרסטית של אלפי עמודי סלע בצורות ובגדלים שונים מתמרים מתוך מי מפרץ טונקין. נעלה על ספינה מיוחדת (Dragon Pearl) לארוחת ערב רומנטית בשקיעה ולאחריה לינה ושייט במפרץ הלונג ביי.


יום 4. שיט במפרץ, רכבת לילה ללאו צ'אי – lou chai

יום ים בלתי נשכח, נשוט בספינה נוחה ומפנקת (נוסח ויאטנם) לשייט בינות צוקי ענק שמתמרים מתוך הים, נשוט בסירות קטנות לתוך מערות ולגונות, נבקר בשוק דגים צף וגם נאכל צהרים על הסיפון (דגים ופירות ים כמובן). נחזור להאנוי לסיור ערב וארוחה.

בשעות הערב המאוחרות נעלה לרכבת לילה משודרגת (רק שניים בתא!!) שתיקח אותנו אל מחוזות הצפון, העיר לאו צ'אישבגבול סין.

וייטנאם קמבודיה - צולם ע"י אלי הראל

וייטנאם קמבודיה – צולם ע"י אלי הראל


יום 5. שוק בק הא ,שבטי המיעוטים, ספא sapa

הרכבת תגיע בשעות הבוקר המוקדמות ללאו צ'אי, נמתין קצת לארוחת הבוקר או אפילו נטעם קצת ממאכלי הבוקר של השוק ליד תחנת הרכבת. לאחר ארוחת הבוקר נצא למסע מיוחד ומרתק לעבר ההרים שגובלים בסין נבקר בשוק הססגוני של שבטי ההרים בבק הא, נשוט בנהר הצ'ה ונסיים את היום בעיירת ההרים סאפא, ארוחת ערב.


יום 6. סאפא, לאו צ'אי, רכבת להאנוי.

טיול מהנה בנופי ההרים נבקר בבתי הכפריים נטייל בטרסות האורז ונצפה במופע פולקלור, אחר הצהרים נבקר בגבול סין ,כאן ניתן לראות בבירור את ההשפעה הסינית על האמונות ביאטנם אחרי ארוחת הערב וביקור בשוק המקומי נעלה לרכבת הלילה להאנוי.


יום 7. דאנאנג, הוי האן denang, hoi han

טיסת בוקר לדנאנג שכל כך התפרסמה בתקופת המלחמה, כאחד המעוזים האחרונים של כוחות ארצות הברית בויאטנם.
נבקר במוזיאון ה"צ'אם" בו נלמד על תרבותם העתיקה של בני המקום.

נמשיך בנסיעה לעבר עיר עתיקה ומרתקת, הוי אן, עיר זו שימשה צומת מסחר במאות ה-17 וה-18 כאשר סוחרים מן המזרח התיכון וגם אירופאים הגיעו לכאן בחיפוש אחרי אוצרות סין בעיקר כאשר שושלת צ'ינג הסינית ניסתה (ללא הצלחה מרובה) לבודד את סין ולסגור שעריה מפני השפעות זרות. נהר שזרם בתוך העיר נתייבש וכך ירדה גם העיר מגדולתה. נבקר במוזיאון הקרמיקה בגשר היפני ובבית "שמונה הדורות" נערוך שייט בנהר טו בון thu bon, העברה למלון וארוחת ערב.


יום 8. מעבר העננים, הואה – HUE

נסע להואה  הבירה הקיסרית של ויאטנם העצמאית בעבר, שילוב נדיר של מקדשים עתיקים וארמונות קיסריים. נשוט על "נהר הבושם" ונבקר בפגודת טין מו, מבנה ייחודי לארכיטקטורה וויטנמית. ואיך לא שוק דונג בה. העברה למלון וארוחת ערב.

וייטנאם קמבודיה - צולם ע"י אלי הראל

וייטנאם קמבודיה – צולם ע"י אלי הראל


יום 9. הואה, הו צ'י מין  סיטי (סייגון)

נשלים סיורים בהואה, סיור ריקשות בעיר העתיקה והשוק הציורי. נטוס להו צ'י מין סיטי, היא סייגון עד לאיחוד עם הצפון ב 1975 נסייר בעיר, כנסיית נוטרדאם והרובע הסיני. בערב נשתתף בחתונה ויטנאמית וארוחת ערב כמובן.


יום 10. טאי ניו, קו צ'י  tay ninh , co chi

שני סיפורים היום, באזור טאי נין התפתחה דת הקודאיזם שהיא שילוב מעניין של בודהיזם, נצרות  וקונפוציוניזם סיני. נבקר בכנסיית קאו דאי ונחזה בטקס הצהרים. הסיפור השני שייך למלחמת וייטנאם בשנות השבעים של המאה הקודמת, רשת של מחילות תת קרקעיות שהשתרעה על שטח תת קרקעי של 15 קילומטרים רבועים, המחילות של  הויאטקונג בקו צ'י. נבקר באתר ונלמד את סיפור הימים האחרונים של המלחמה הנוראה הזו. נאכל ארוחת צהרים באזור ונחזור להו צ'י מין לסיור לילה וארוחת ערב.


יום 11. הדלתא של נהר המקונג, vinh long can tho

יום בדלתא של נהר המקונג שמתחיל את דרכו אי שם בהרי ההימלאיה רך סין לאוס מינאמר קמבודיה תאילנד ונשפך לים סין הדרומי  כאן בווייטנאם, נערוך שייט בתעלות ובנהר נבקר בכפרים ושווקים צפים במשך היומיים הבאים. השוק הצף של קאי בה נבקר בבית מקומי, ארוחת צהרים. נמשיך ללינה בקאנטו, ארוחת ערב


וייטנאם קמבודיה - צולם ע"י אלי הראל

וייטנאם קמבודיה – צולם ע"י אלי הראל


יום 12. קאי ראנג ,  צ'או דוק  chou doc

נצא בשייט על נהר המקונג לשוק הצף של קאי ראנג, ללא ספק אחד מן המראות הייחודיים באזור, מאות סירות עמוסות בערמות ססגוניות של פירות טרופיים, ירקות וכלובי עופות, מסעדות צפות ודוכני מזון על המים. נבקר בחווה לגידול דגים ובכפר ששימר את תרבותם של בני הצ'אם, תושביו הקדומים של חוף ים סין הדרומי שחלקם אימצו את דת האסלאם, נגיע ללינה באזור צ'או דוק שעל גבול קאמבודיה. 


יום 13. נהר המקונג – פנום פן קאמבודיה.  Phnom pen

שייט חוויתי בנהר המקונג יביא אותנו אל פנום פן בירת קמבודיה שזה לא מכבר יצאה ממלחמת אזרחים עקובה מדם ושלטון רצחני של ה"קמר רוג'". נבקר באתרי העיר ונשוט בנהר לצפות בשקיעה מעל קו הרקיע של מקדשי העיר. ארוחת ערב.


וייטנאם קמבודיה - צולם ע"י ג'וני קלוט

וייטנאם קמבודיה – צולם ע"י ג'וני קלוט


14-15. סיאם ריפ siam reap

סיאם ריפ, ביומיים הבאים נבקר באחד מפלאי העולם, אנגקור. במאה התשיעית לספירה התפתחה כאן אימפריה שהשתרעה עד לגבול הודו במערב, ים סין במזרח ודרום סין  בצפון, אימפריית הקמר, אנגקור הייתה בירת האימפריה במשך כשלוש מאות שנה. במרוצת שנים אלו נבנו מאות מקדשים וארמונות בארכיטקטורה ייחודית שהיא שילוב של סגנון דתי הודי – הינדי וקמרי מקומי. בעקבות מלחמות אין קץ עם ממלכת סיאם שקעה העיר והסתתרה במעמקי הג'ונגל. העיר נתגלתה מחדש רק בסוף המאה ה-19. נבקר במקדש אנגקור טום, באיון נצפה בפסלי הראש האדירים ומרפסת הפילים. שרשי העצים השתרגו והתפתלו מסביב למבנים ובתוכם תופעה שמקנה למקום הילה של מסתוריות. בערבו של יום 15 נבלה במופע פולקלור עם ארוחת ערב.

וייטנאם קמבודיה - צולם ע"י אלי הראל

וייטנאם קמבודיה – צולם ע"י אלי הראל


יום 16. אגם טונלה, בנגקוק ,תל אביב.

נשוט באגם טונלה, נבקר בכפר הצף ונאכל ארוחת צהרים. באם יאפשר הזמן נבקר גם במקדש באנטי סראי מהמאה העשירית שהתפרסם בזכות גילופי האבן המרשימים שבו.


במידה ולוח הטיסות לא יאפשר נלון לילה נוסף בבנגקוק ונמשיך לתל אביב למחרת!!

מחיר הטיול: החל מ-$4190 לאדם בחדר זוגי (המחיר מותנה בהשתתפות 16 מטיילים).


הטיול כולל:

טיסות בנ"ל וטיסות פנימיות כולל מיסים והיטלים כפי שידועים בחודש אוקטובר 2012

בתי מלון 4 כוכבים, (רשימת בתי המלון תימסר למשתתפים במהלך חודש נובמבר).

כלכלה: חצי פנסיון כל ימי הטיול למעט בבנגקוק, ועוד ארבע ארוחות נוספות כמפורט בתכנית הטיול.

תשר לנותני השירותים בחו"ל.


המחיר לא כולל:

אשרה לווייטנאם (טיפול באמצעות משרדנו).

מסי נמל (כניסה ויציאה) + אשרה לקמבודיה שניתנת במקום – $70.

ביטוח (ניתן לעשות במשרדנו בעלות מופחתת!!!) והוצאות בעלות אופי אישי.

 

 

אתם מוזמנים למלא את טופס הפנייה ונחזור אליכם בהקדם:

שם (חובה)

מתעניין בטיול

טלפון (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

תוכן ההודעה

captcha

הקלידו את הקוד